You are not logged in.
Höööööööj!
Mitäs olisitte tästä mieltä: ollaan tilaamassa pitkästä aikaa vinoa pinoa levyjä jenkkijakelijaltamme Stickfigurelta. Niillä on aika paljon kaikennäköistä kivaa listoillaan, joten teitäkin voisi napata, häh?
Tuolla pelaa Stickfiguren tukkulista:
http://www.stickfiguredistro.com/wholesale.html
Homma voisi pelata silleen, että tsekkaatte tuolta mitä haluatte ja pistätte listan _sitovista_ himoistanne minulle sähkärillä osoitteeseen tommi@ifsociety.com. Hinta, jonka maksatte vopite olla dollarihinta + 20% = eurohinta, eli vaikka 10 dollarin levy olisi 12 euroa. Tuollakin hinnalla tulee kyllä aika roimasti halvemmaksi kuin monia muita reittejä hankkiminen. Tuohon tosin päälle vielä normaalit I.S.-korporaation postikulut, ellei punkpostia (ts. kädestä käteen toimitusta tai jonkun muulin käyttämistä) saada säädettyä. Löytyvät saitiltamme
Hommassa on tosin sellainen pieni ongelma, että aina noita ihan kaikkia ei välttämättä ole ainakaan heti saatavilla, eli voi joutua odottelemaan tai yksinkertaisesti saamaan eioota. Me ei siis pystytä sitovasti lupaamaan, että jotain tiettyä levyä saa. Yleensä kyllä aika hyvällä prosentilla Stickfigure on toimittanut levyt nopskasti.
Teen seuraavan tilauksen vaikka ensi viikon torstaina, eli sitä ennen ehtii.
rÄG?
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
Tämähän mielenkiintoista.
Voisi melkein tuon Boren Super AE:n räväyttää ja shellacin seiskat, jos niitä vielä on saatavilla. Onko?
Ja Swansiakin löytyisi halvemmalla kuin suomesta.
Täytyy harkita.
Toivottavasti tästä ei nyt kehkeydy mitään kauheaa tilailuKIIMAA, ei riitä varat, ei riitä järki.
Online
[quote:f5569edaec="Phlegm"]Voisi melkein tuon Boren Super AE:n räväyttää ja shellacin seiskat, jos niitä vielä on saatavilla. Onko?
Ja Swansiakin löytyisi halvemmalla kuin suomesta.[/quote:f5569edaec]
Shellacin seiskoja on mun mielestä meillä ihan varastollakin.
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
Kiima on suositeltavaa.
tuolla olis myös kuolleet kuhat -yhtyeen levy 'antogia'... hyvä nimi pändillä... eiq
laitan kohta privaa kun saan karsittua vähän.
Karhut feissiin kuule tää on se reitti hä ...ja kerran eräs naarassusi melkein mun kengille kusi
Offline
Voisi melkein tuon Boren Super AE:n räväyttää ja shellacin seiskat, jos niitä vielä on saatavilla. Onko?
You guys crack me up.
Lapsena tykkäsin seurata kun kanat paistuivat isossa karusellissa kaupan lihatiskillä.
Offline
Ptääpä jotain katsella kun nyt en lähteny Ruisrockiinkaan.
ei muuta kuin voidetta rakoon ja ruuvi kiinni!
Offline
sanotaan nyt vielä julkisesti että jos if society tilaa enemmänkin crassin levyjä niin en pane hanttiin ja saatan jopa sijoittaa... mut juuri nyt en finanssipoliittisista syistä uskalla varmasti tilata enempää.
Karhut feissiin kuule tää on se reitti hä ...ja kerran eräs naarassusi melkein mun kengille kusi
Offline
Hieno homma. Kyllähän tällainen järjestely kelpaa hyvätuloiselle ihmiselle. Palaillaan, tilaillaan.
You know, if it was a regular salad I wouldn't have said anything. But you had to have the BIG SALAD.
Online
Hieno homma. Kyllähän tällainen järjestely kelpaa hyvätuloiselle ihmiselle. Palaillaan, tilaillaan.
Pannanko tilaten joku yhteinen läjä, hä?
Offline
Käyn muuten nykyisin Turgguses siks verran usein, että ilmainen kuljetus sinne onnistunee myös.
Tämä kuulostaa mainiolta palvelulta.
Offline
Juha, olet miespuolinen Jippu. Onnea!
Offline
[quote:2e8e4490ed="noiseidea"]You guys crack me up.
Sivukujalla pelaa nää crack-kaupat.
Ilman postikuluja.[/quote:2e8e4490ed]
Onko muuten mun tekemä tilaus (ei siis tämän tiimoilta, vaan ihan muuten vaan ifsocietysta) jo postissa?
Ei millään jaksaisi odottaa. Mietin tossa samalla pitkään Boys Of Scandinavian levyn ostamista, kun keikka oli Ämyssä niin kova. Ehkä täytyy kuunnella rauhassa jollain kaverilla ennen kuin ostaa.
Saavuttaakseni rikkinäisyyden ja pelokkuuden tunnelman lauloin kappaleen alasti pimeän studion lattialla, kertoo Juha K. Korento.
Offline
Onko muuten mun tekemä tilaus (ei siis tämän tiimoilta, vaan ihan muuten vaan ifsocietysta) jo postissa?
Huomenna on viikoittainen postittelupäivä, eli vielä ylihuomiseen joudut sen kanssa odottamaan. Olettaen, että kyse on niistä Harry Hunkseista ja Viola-paidasta.
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
Olettaen, että kyse on niistä Harry Hunkseista ja Viola-paidasta.
Noin pahat solvaukset mieluiten privana, etteivät uudet käyttäjät opi pahoille tavoille. Kiitos.
Ei mitään muttia, kaikki boikottiin saatana!!
Security Fee:n hinnalla sisään!
Offline
Offline
Ei mitään muttia, kaikki boikottiin saatana!!
Security Fee:n hinnalla sisään!
Offline
[quote:d7a68477b6="Ulvilan pikkunatsi"]Arcade Fire - Cold Wind
*bonnie "prince" billy "summer in the southeast" (cd:nä)
Tortoise - TNT[/quote:d7a68477b6]
Tuleex ceedeenä vai hä?
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
Panin Tommi postia.
Offline
Panin kans, kalliiks tuli.
This is what happens when you fuck a stranger in the ass
Offline
Massiivinen tilaus lähti juuri yli Atlantin IT-postilla.
Kahtellaan mitä Gavin saa lähetettyä heti. Pistän kaikille tilanneille postia heti kun tiedä minkälaista pakettia sieltä on lähdössä ja mitä menee backorderiin. Joskus on ollut vähän ongelmia joidenkin levyjen saatavuuden kanssa, mutta iso osa on varmasti sellaisia, jotka joko ovat suoraan hyllyssä tai ainakin valmiita lähtemään viikon sisällä.
Teen varmaan silleen, että otan sieltä ensin yhden paketin niistä, jotka ovat valmiita lähtemään ekan viikon sisällä ja sitten annan Gavinin kerätä muita rauhassa siihen asti, että eka satsi on saapunut Suomeen. Sitten teen uuden tilauksen (sopii kerätä uusia listoja Stickin saitilta sitä varten!) ja otan kertyneet backorderit sen tilauksen heti saatavilla olevien kanssa.
Paketit tulevat lentopostilla, eli n. viikossa-kahdessa pitäisi matkata Suomeen lähettämisestä.
On varmaan ok, jos keräilen jengiltä maksuja sitten kun levyt ovat vahvistetusti lähteneet jenkeistä?
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
[quote:e74cbf5f62="forssto"]
On varmaan ok, jos keräilen jengiltä maksuja sitten kun levyt ovat vahvistetusti lähteneet jenkeistä?[/quote:e74cbf5f62]
Tämä sopii ainakin minulle.
Offline
Eka satsi tuli jo. Haen ne tullista huomenna.
Palaan asiaan sähköpostitse jengin kanssa.
Laatu ja Ulvis voisivat pistää spämmäten sähköpostilla: tommi@ifsociety.com
Tero saatana, s'olet gay!
Offline
Heei, lähtikös lisätilaus jo vai ehtiskö vielä kinuta jotain siihen mukaan?
"Internet perustuu Jumalan luomiin raaka-aineisiin, ihmisille annettuun luovaan älyyn ja radioaaltoihin." - Jouko Piho
Offline
Heei, lähtikös lisätilaus jo vai ehtiskö vielä kinuta jotain siihen mukaan?
Mä pistin sinne männäviikolla parinsadan levyn listan ja se perkeleen hippi on saanut niistä toistaiseksi yhdeksän (9!) kasaan.
Pistä tulemaan vaan, kyllä ne sinne listan joukoksi mahtuu.
Tero saatana, s'olet gay!
Offline