You are not logged in.
ja tässä se uusi video:
Offline
Halusin syväluotaa sitä yhteiskunta-akselien välistä juopaa, joka jo silloin varjosti minua ja minä sitä.
Offline
Offline
tajusin jokin aika sitten, että mulla on vieläkin tallessa minikokoinen pinkki stenkku, jonka olen saanut joskus tyypiltä, joka paljastui kridlokkiksi tiptoo tosin meinasi nyysiä sen itselleen barcelonassa, mutta sain takas.
Jouko Piho wrote: Kirjoitan täällä mielelläni, koska täällä porukka on fiksua ja asiallista verrattuna PIFin väkeen, josta osa on aivan liian alatyylisiä ja räävittömiä pilkkaajia.
Offline
Älä Duunaa Mitään Paskaa ja Titanic soi tänään Bassolla, kuulosti hyvältä
Miksei pitäisi nauraa? Vittu tässä mitään diplomaatteja olla.
Offline
Koitan jos tän voisi sanoa kuulostamatta nihkeältä kitivitulta:
Mitä mä missaan kun videobiisi kuulostaa ihan paskalta, läpät on huonoja ja/tai tylsiä ja muutenkin meno vaikuttaa aika vammaiselta. Mä pystyn kuitenkin pääsääntöisesti ymmärtämään miksi joku suomiräppijuttu on jengistä siistiä vaikka en itse fiilaisikaan mutta tämän kanssa ei vaan ymmärrä. Onko se Roope Khoon legendastatus vai mistä on kyse?
Offline
James Horner-samplet toimii.
Levy on muuten turhan hahmoton jötkö. Liikaa jämäbiisejä ja 70 minsaa ei jaksa millään kuunnella samojen läppien kierrättämistä.
Onko se Roope Khoon legendastatus vai mistä on kyse?
Tajusin vasta nyt, että Koksukoo on RoopeK(?)
Tuskin Stöön suosio on mitenkään riippuvainen Roopen maineesta. Liittyy enemmän siihen, että ysärin boombap-soundi alkaa kyllästyttää, ja onhan tstöö-soundilla paljon yhtymäkohtia grimeen ja dubstepiin, bassovoittoisempaan/koneellisempaan jumitussoundiin.
Läpät on Turhapuroa -tasoa. Ne jotka tykkää, niin tykkää.
Offline
Levy on muuten turhan hahmoton jötkö. Liikaa jämäbiisejä ja 70 minsaa ei jaksa millään kuunnella samojen läppien kierrättämistä.
Tähän sama, ainakin kolmanneksen olisi joutanut karsia pois. Sanoisinpa muutamalla kuuntelulla, että Riikinkukko-piisi on levyn parasta antia, kun taas Videopeliukko sieltä turhimmasta päästä.
edit. Julma-Henrin artikulointia en siedä nykyään laisinkaan, joten se raita on jäänyt käytännössä kuuntelematta.
Last edited by Katkennut petsari (23.07.2012 12:33)
- Ett sjömanshem låter också som rätt plats för en full finsk sjöman.
---
- Han pundar och dampar loss i Vänersborg i vanlig ordning och hamnar i trubbel med polisen emellanåt.
Offline
Joo epätasasuus häiritsee. Hyviä stygejä kuitenkin jonkin verran joten ihan jeba
Ei puhuttele konerumpu ja Hitler sample samoin kuin kaunis ja eteerinen homo kuiskailu
Offline
Tykkään enemmän uudesta kuin S.O.D.:sta, vaikka vähän ylipitkä ja epätasainen onkin.
Offline
Online
Ti ho detto come una volta un po' di vino, dischi in vinile, sequel, ragazze, ragazze, Kauko Röyhkä?
Online
Offline
Offline
Hieman ihmetyttää kyl miksi tää levy on näin pitkä. Ensi kuuntelussa just.
Halusin syväluotaa sitä yhteiskunta-akselien välistä juopaa, joka jo silloin varjosti minua ja minä sitä.
Offline
Läpät on Turhapuroa -tasoa. Ne jotka tykkää, niin tykkää.
Tää.
Mä ihastuin alunperin nimenomaan siihen tekstipuoleen. Ne ekat julkasut oli niin ihanan kämäsiä ja tyhmiä. Nyt SOD:lla ja uudella alkaa kääntymään niin että joissain biiseissä ne taustat itseasiassa koukuttaa enempi.
Eikä tartte vetää huumorimusakorttia joka tän Stöön kohdalla aina heitetään. Ikuinen vääntö tuntuu olevan siitä, että luokitteleeko jonkun vitsiksi vai "tosissaan" tehdyksi. Ja sitten sen mukaan sitä mukamas kuuntelee "vitsillä" ja mitä vielä, ihan ku se musa olis vähäarvosempaa jos se on edes etäsesti huvittavaa. Vitun paskat. Hyvä musa on hyvää ja huono huonoa.
Tänään hain uuden levyn ja onhan tässä vähän tyhjäkäyntiä. Ans kattoo ny ku kuuntelee enempi.
Offline
kaupallista paskaa
joo kyllä stöö nyt teki outonauhat, s.o.d.-kiimoissa tuli triplavinska hommattua, mutta aika turhaan, onhan tos pari ihan ok biisiä mut enimmäkseen varsin väsynyttä juttua. ja monspille vielä ku eivät osanneet tägätä niitä mp3:sia, esittäjät ja biisit tyyliä 01 track 01 jne.
vaikka ilmeisesti toi vaan on samanlaista vittuilua ku albini heittämässä cd:n ilman koteloa vinyyliboksiin. kuunnelkaa kasetilta niin on autenttisempaa
nii oliks joku tsekkailee livenä kuudennella?
Offline
Joo kyllä tää kalpenee s.o.d:lle (outonauhasta puhumattakaan!!!). Tekis mieli tykätä enempi ja triplavinyyli on jo ajatuksena ihan törkeen siisti mut mut mut mut. Kuunnellaan lisää.
Latauskoodit on jo heitetty roskii eli ei tägien puute paljoa haittaa.
Offline
Ihme juttuja puhutte. Täs mitää täytebiisei oo. Pari biisii tietty snadisti heikompaa ku muut, mut se kuuluu vaa asiaan ku messis on Älä Duunaa Mitää Paskaa, Videopeliukko, Streiffaa ja Titanic! Ihan mieletön levy mun mielestä!
Offline
http://rumpukone.bandcamp.com/track/kok … ka-mixtape
Fuck Vivaldi pölyttyy jo hyllyssä. Tämä sen sijaan
Offline
Ahhh olin unohtanu ton! Vitun kova. Tuli kokonaan Bassolla kolmisen viikkoa sitten. Oliko puhe että tosta tulis CD-julkasu myös vai muistanko väärin?
Miksei pitäisi nauraa? Vittu tässä mitään diplomaatteja olla.
Offline
Tupacin hologrammilta pöllityt tyylit!
Offline
siitäki tuli Eerika BADU
Offline
Halusin syväluotaa sitä yhteiskunta-akselien välistä juopaa, joka jo silloin varjosti minua ja minä sitä.
Offline
Ihan hirveetä paskaa.
Vittu tää on kyllä kovaa kamaa.
Offline
Se on ihan järkyttävää. Se on kuvottavaa kusetusta. Se on helvetinmoista suhmurointia. Se on törkeää. Se on ihan karseaa katsoa.
Offline
Offline
voodoo jippu eiq people bez magic people
lol apua
ultravox
Offline
Ei puhuttele konerumpu ja Hitler sample samoin kuin kaunis ja eteerinen homo kuiskailu
Offline
http://katintavara.fi/kcmd-mafia/kcmd-m … oululaulut
CD ja LP rajoitetut painokset ennakkomyynnissä. Värivinyyli. HUOM. Toimitukset tilajaalle kotiin julkaisupäiväksi 14.12.2012.
Biisilista
1. Ganstatonttu (Eevil stöö & Koksukoo)
2. Hävytön misteli (Eevil Stöö & DJ Kridlokk)
3. Joulu, joulu (Tontr Slonkr, Koksukoo & Eevil Stöö)
4. Eevil Stöö jo matkaan Käy
5. Tähtisadetikkui rakettei tykäreit (Aztra, Eevil Stöö, Koksukoo, DJ Kridlokk & Tuuttimörkö)
6. Tähtisadetikkui rakettei tykäreit (instrumental)LP, 14.00
CD, 12.00
Offline